تبلیغات
آموزش گل های کریستالی ،ماهر - گیس کنفی با کریستال - زهره ماهر

آموزش گل های کریستالی ،ماهر - گیس کنفی با کریستال - زهره ماهر

مکانی تخصصی برای آموزش های برتر، روز دنیا

مکانی تخصصی برای آموزش های برتر، روز دنیا

آموزش گل های کریستالی ،ماهر - گیس کنفی با کریستال - زهره ماهر مکانی تخصصی برای آموزش های برتر، روز دنیا

گیس کنفی با کریستال

ابتدا با کنف گیس را آماده می کنیم. قدم بعدی ساخت گل هستش،  که این گل به صورت سه طبقه هستش که فاصله های طبقاتی اش به ترتیب از چب به راست به صورت6،10،14 هستش که 4تا 4تا فاصله دارن.

سپس 10تا از این مهره ها رو داخل سیم می کنیم و سیم را بر می گردانیم داخل مهره ها (به این نوع کریستال ها کریستال های شفاف می گویند.این کریستال ها که به شکل قندیل یخ هستن با نام کریستال یخی معروف هستند)

 

از انجایی که بنا هستش بر روی دیوار نصب بشه بهتر است که از رنگ های تیره استفاده شود ، که گرمای بیشتری به محیط بدهد.

بعد به این صورت با انگشت می گیریم و تابش می دهیم

 و سیمی رو که بلندتر هستش رو به صورت یکی زیر،یکی روانجام می دهیم. توجه داشته باشید که تا پایین بکشید که محکم تر بشن. به آخر که رسیدیم دوباره برمی گردیم به اول اما این بار به صورت برعکس( یکی رو، یکی زیر) تا آخرین مهره.

اگر درست عمل کرده باشید دیگر احتیاجی به چسب ندارد.بعد طبقه ها رو داخل هم می کنیم به این ترتیب که از بالا به پایین به صورت 6،10،14

بعد سیم های طبقه 6 و10 رو با هم یک تاب کوچولو می دهیم. هنگامی که برای طبقه 14 دو سیم گرفتیم یکیش رو بلند تر می گیریم و اون رو سه مرتبه به صورتی که گل رو نصف کنه روی گل می کشیم که گلمون محکم تر بشه، که اصلا نیازی به چسب نباشد.

برای مغزی گل از مهره گرد شماره 10 استفاده می کنیم. به این صورت و از بین گل ها رد می کنیم(به مرکزیت گل) و سیم ها رو هم در انتها یک تاب کوچولو می دهیم.

{ می توان از کریستال های پافیلی هم استفاده کرد که رنگ های مختلفی دارند. که این نوع از مهره ها رو هم به همین شکل درست می کنن فقط دقت کنید که این ها قرینه نیستند و همه رو باید از یک طرف داخل سیم کنیم و نمیشه از هر طرفی ردش کرد}

حالا یک سری افشانه درست می کنیم. شکوفه های کوچک رو داخل سیم می کنیم 5 تا رو با هم داخل سیم می کنیم و می بافیم، هیچ وقت افشانه ها رو نباید تک تک ببافیم چون تعداد سیم هایی رو که اضاف می کنیم زیاد میشن و کار سنگین میشه. و بعدی رو هم شروع می کنیم به بافتن ، هر تعدادی رو که بخواهیم می توانیم وارد سیم کنیم (به اندازه نیازتون ببافید نه بیشتر نه کمتر) بعد شکوفه ها رو گرد می کنیم و برای کنار کار ازشون استفاده می کنیم.

حالا نوبت به آرایش بر روی گیس هستش،برگ دیگر نیازی به سیم ندارد و فقط کافی است تا آنها را بچسبانیم(در ضمن با کمی خلاقیت میتونید گل ها رو رنگ بزنید وبعضا سایه بزنید)

-------------------

نکته های کاربردی: کریستال مورد استفاده به اصطلاح یخی و مات گفته می شود اما خود گل ها شفاف هستن که می توانند با هم تضاد داشته باشند، که هرچه رنگ ها تندتر باشند آرایش کار قشنگتر می شوند به خصوص برای ستون های باریک به ویژه برای سرامیک های سفید.


سوال ها؟

*آیا از سیم ها باید با شماره های مختلفی استفاده کنیم؟

- پاسخ : برای درست کردن گل هایی که قراراست پیچیده شوند، باید از سیم های نازک تری استفاده کنیم (مانند شماره های 3 یا 28 )

{ بیشتر سیم ها روکش دار هستند، سیم هایی که روکش ندارند کار کردن باهاشون یه مقدار سخت تر است.}

...........................................

* برای یک شاخه گل چه مقدار مهره مورد نیازاست؟

- پاسخ : بستگی داره به دیزاینی که ما قراره انجام بدیم( یکی دوست داره پرتر باشه و یکی هم کمتر)، سلیقه ای هستش.

............................................

* آیا ترکیب رنگ هامهم هستند؟

- پاسخ : در مرحله اول باید با محیط منزل همخوانی داشته باشد، در ضمن رنگ مثل قهوه ای رو با زرد می توانیم هماهنگ کنیم اما نمی توان کنار قرمز گذاشت. ( اصولا دوتا رنگ تند و گرم رو کنار هم به کار نمی برند، چون جلوه جالبی نخواهد داشت که معمولا از یک رنگ ملایم و یک رنگ تنداستفاده می شود. تا زیبایی بهتری به کار بدهد)

................................................

* حتما باید ازچسب حرارتی استفاده کرد؟

- پاسخ : حتما، چون چسب های دیگه دیرتر خشک می شوند و کار کردن با هاشون یه مقدار سخت تره و رنگ پس می دهند، که چسب حرارتی این معایب رو ندارد.

...............................................

*سایز کنف ها چی؟ آیا سایز شون با هم  متفاوت هستند؟

- پاسخ : سایز های مختلفی دارند، من از دو سایز استفاده کردم ( با هم ترکیب کردم برای زیبایی بهتر)

................................................

*تعداد این کنف ها رو چطور انتخاب کنیم؟تعداد خاصی دارند؟ یا اینکه به صورت دسته ای هستند؟

- پاسخ : ( در بازار هم به صورت کیلویی هستش ،هم به صورت متری) . اگر کیلویی تهیه کردید، ریع کیلو کافی هستش و اگر متری 20 متر لازم هست. اما از نوع متوسط،سایز طناب رختی.

........................................

*رنگ مهره ها تغییر هم می کنند؟

- پاسخ : خیر، قابل شستشو هستند و حتی می توان با خود کنف شستشو داد.

...........................................

*طریقه شستشو به چه صورت است؟

- پاسخ : باید با آب نیم گرم ( ولرم ) و یه مقدار شامپو رو باهم حل کنیم و گیس رو داخل آب قرار بدهیم، سپس بعد از چند ثانیه در بیاوریم و آبکش نماییم.

 


برچسب ها: گیس کنفی، گیس کنفی با کریستال، خانم ماهر، zmaher،

تاریخ : چهارشنبه 3 خرداد 1391 | 09:55 ب.ظ | نویسنده : zmaher | نظرتون چیه؟
.: Weblog Themes By Slide Skin:.